СЕТ ПРОЛЕТНА КОМБИНАЦИЈА: Yves Rocher Makedonija
Ова web mesto upotrebuva kola;iwa ( cookies ). Кликнете ОВДЕ за повеќе информации. Доколку продолжите со прегледот на овој web се сложувате со користењето на колачињата.
 
Zatvori

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

СЕТ ПРОЛЕТНА КОМБИНАЦИЈА            

 

ПРОЛЕТНА КОМБИНАЦИЈА

Хидратантен лосион за кожа 200мл
Ја обновува и хидрира кожата и и ја враќа својата мекост.
Посакувате да ја хидрирате и обновите сувата кожа? Пробајте го овој лосион за сува кожа.
Плус: Префинета лесна текстура која ја омекнува кожата
Дерматолошки тестирано.
Формула која содржи повеќе од 96% природни состојки.
Без минерални масла. Бои и парабени
ПРИМЕНА
Нанесувајте секој ден на целото тело


Билен пилинг за тело / сите типови на кожа 150мл
Билен пилинг за нежна, изедначена и мазна кожа.

Посакувате ефект на нова кожа? Тогаш за вас е билниот пилинг за тело
Кожата е нежна, изедначена и совршено мазна.

Плус: текстура на пилинг кој нежно ги отстранува мртвите клетки.

100% билни зрнца за пилинг
Дерматолошки тестирано.
Без парабен.

ПРИМЕНА
Под туш убаво измасирајте го телото со овој пилинг, а потоа убаво измијте ја кожата. Користете 1-2 пати неделно.
Да не се користи на лице, на оштетена и надразнета кожа.

АКТИВНА БИЛНА СОСТОЈКА
Семки од кајсија
Нашите експерти од Cosmetique vegetale одбраа прав од семки од кајсија кој на природен начин ги отстранува мртвите клетки.

 

ПРОЛЕТНА КОМБИНАЦИЈА

Подгответе ја кожата за доаѓањето на летото!

Почитувани, посакуваниот производ во овој момент не може да се нарача. Ви благодариме за разбирањето!


Бесплатна достава со нарачка поголема од 999 ден


Испорака за 48h


Подароци со нарачка


Производите се исто така достапни и во продавниците