СЕТ ОВОШЕН МИКС: Yves Rocher Makedonija
Ова web mesto upotrebuva kola;iwa ( cookies ). Кликнете ОВДЕ за повеќе информации. Доколку продолжите со прегледот на овој web се сложувате со користењето на колачињата.
 
Zatvori

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

 

ОВОШЕН МИКС

Лосион за тело маслина – petit grain 390мл
Хидратантен лосион за тело со мирис на маслина и petit grain
За уживање во негата за тело , нашиот единствен ланец  од експерти уште од 1959 година, создаде комбинација од органско shea масло, етерично масло од petit grain и екстракт од маслина . Кожата е хидрирана и нежно  мирислива.

Плус: Оваа формула содржи преку 97% состојки од природно потекло.

Дерматолошки тестирано. Без етоксилати, без парабен.
Лесна биоразградлива формула. Шишенцето содржи рециклирачка пластика.
Темелно измијте. Да се избегнува контакт со очите. Да не се конзумира, да се држи подалеку од дофат на деца.
*Содржан во мирис
Активна билка: Маслина и Petit Grain
За моменти на опуштање, Yves Rocher одбра маслина и етерично масло од petit grain со потекло од Медитеранот. Со дестилација на листовите и гранчињата од горчлив портокал настанува етеричното масло petit grain, кое има својства на опуштање и релаксирање. Неговиот цветен мирис, ви овозможувва неповторливи спокојни моменти.


Енергетска водичка за тело и коса со сензуален мирис на манго-коријандер 100мл
Мирислива водичка со енергетски мирис на манго коријандер

За раскошен и сензуален мирис, нашите експерти на Cosmetique Vegetale одбраа етерично масло од коријандер и екстракт од манго  за да создадат заводлива мирислива водичка за тело и коса.

Наша предност:
-96% состојки од природно потекло
-Алкохол од 100% билно потекло
-Без бои
-Веган*
-Шишенце соодветно за рециклирање
*Во мирис
**Производ без животински состојки


Енергетска крема за раце манго-коријандер  30мл
Рацете се меки, хидрирани и нежно мирисливи. 
Нанесете на рацете секогаш кога ќе почувствувате потреба.
Уживајте во неодоливиот мирис на својот гел за туширање со оваа крема за раце.

Нашите истражувачи на Cosmetique Vegetale® комбинираа Shea масло, етерично масло од коријандер  и екстракт од манго  за да ви озозможат меки, хидратантни и нежно мирисливи раце.

Убавината на жената и природата
-96% состојки од природно потекло
-Без минерални масла
-Без парабени
*Во мирис
Дерматолошки тестирано


Гел за туширање од маракуја и ѓумбир  200мл
Гел за туширање и купка со енергетски мирис на маракуја и ѓумбир. Кожата е нежно исчистена и мирислива.
За витално чувство под тушот, нашите истражувачи на Cosmetique Vegetale одбраа комбинација од Алое Вера од органско потекло, етерично масло од ѓумбир* и екстракт од маракуја.

Убавината на жената и природата
-98% состојки од природно потекло
-Без сапун, без феноксиетанол, без парабен, без етоксилати
-Лесно биоразградлива формула
-Шишенце соодветно за рециклирање кое содржи рециклирачка пластика

Дерматолошки тестирано, неутрален Ph за кожата

*Во мирис

Активни состојки: Маракуја и ѓумбир
Маракујата е од тропските предели и нејзиниот мирис буди чувство на егзотичност и добро расположение. Yves Rocher комбинираше маракуја со ѓумбир за да се откријат новите аспекти во освежувачкиот  и зачинет коктел.

 

ОВОШЕН МИКС

Микс нега за тело со освежувачки ноти

Почитувани, посакуваниот производ во овој момент не може да се нарача. Ви благодариме за разбирањето!


Бесплатна достава со нарачка поголема од 999 ден


Испорака за 48h


Подароци со нарачка


Производите се исто така достапни и во продавниците