СЕТ Мини must have: Yves Rocher Makedonija
Ова web mesto upotrebuva kola;iwa ( cookies ). Кликнете ОВДЕ за повеќе информации. Доколку продолжите со прегледот на овој web се сложувате со користењето на колачињата.
 
Zatvori

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

 

МИНИ MUST HAVE

Крема за раце од лотус-жалфија 30мл
Хидратантна крема за раце која ги остава рацете меки, хидратантни и прекрасно мирисливи.
Уживајте во хидратантната крема за раце. Овозможете си неодолив мирис благодарение на оваа крема за раце. Нашите експерти одбраа и споија shea масло, етерично масло од жалфија* и екстракт од цвет од лотус за меки, хидрирани и предивно мирисливи раце.

*Во мирис

Состојки од природно потекло: Органско shea масло, органски гел од Алое вера, етерично масло од жалфија*, екстракт од цвет од лотус.

Оваа содржи повеќе од 96% состојки од природно потекло

Без минерални масла, без парабен.
Дерматолошки тестирано.

Веган**

*Во мирис

**Производ без животински состојки

Негувачки балзам за усни макадамија 4,8 г
Хранлива и заштитна нега.
Неговата кремаста текстура е збогатена со масло од австралиски орев, кое ги храни и штити вашите суви усни.

Хидратантна маска за лице 30мл
Хидратантна маска за лице која ја хидрира и интензивно ја негува кожата, благодарение на сок од Агаве.
Оваа хидратантна маска за лице ја хидрира и интензивно ја негува кожата, благодарение на сок од Агаве. Кожата е видливо освежена  и сјајна во еден чекор.

Постигната ефикасност: Хидратантен ефект за 1 час и 15 мин по нанесеување.*

90% состојки од природно потекло.
Дерматолошки тестирано.
*Клиничката студија е постигната кај 21 личност.

Употреба: Оставете на лицето да делува 5 мин, а вишокот остранете  го со туферче. Се применува 2 пати неделно.

 

МИНИ MUST HAVE

Изгледајте совршено и кога патувате

Почитувани, посакуваниот производ во овој момент не може да се нарача. Ви благодариме за разбирањето!


Бесплатна достава со нарачка поголема од 999 ден


Испорака за 48h


Подароци со нарачка


Производите се исто така достапни и во продавниците