СЕТ СУВА И ОШТЕТЕНА КОСА? НИКОГАШ ПОВЕЌЕ: Yves Rocher Makedonija
Ова web mesto upotrebuva kola;iwa ( cookies ). Кликнете ОВДЕ за повеќе информации. Доколку продолжите со прегледот на овој web се сложувате со користењето на колачињата.
 
Zatvori

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

СЕТ СУВА И ОШТЕТЕНА КОСА? НИКОГАШ ПОВЕЌЕ            

 

СУВА И ОШТЕТЕНА КОСА? НИКОГАШ ПОВЕЌЕ

Хранлив шампон за коса 300 мл
Формула без силикони
Вашата коса е лесна, без чувство на тежина.

ЗАБЕЛЕЖАНА ЕФИКАСНОСТ
Личности кои го користеле шампонот за обновување на  коса:
76%* “Мојата коса е интензивно нахранета”
*Тестирано на 26 волонтери во текот на 4 недели

Балзам за обновување на косата 150 мл 
Формула без силикони
Вашата коса е лесна, без чувство на тежина.
Плус: збогатено со масло од сладок бадем
Личности кои го користеле балзамот  за обновување  коса:
85%* “Мојата коса е е лесна за обновување”
*Тестирано на 27 волонтери во текот на 4 недели

ПРИМЕНА
Нанесете на косата и убаво измијте ја со вода.

Ноќна нега за обновување на косата 150мл
Ноќен третман за многу сува и оштетена коса збогатена со масло од јојоба
Вистински концентрат за нега кој ја обновува вашата коса додека спиете во текот на 8h*. За сува и оштетена коса.
Збогатено со масло од јојоба со хранливи својства и својства против дехидрирање. Ја зајакнува косата и ја прави 20 пати поотпорна* кога ќе се разбудите.

Плус: Богата и кремаста текстура која ја масти вашата коса.
Убавината на жената & природата
100% природна база на чистење
0%
Силикони
Бои
Парабен
Еко туба со 25% помалку пластика од стандардната туба.
*Инструментално мерење

Дерматолошки тестирано

ПРИМЕНА
Нанесете 2 до 3 пати неделно пред спиење. Распределете мала количина од производот на целата коса, избегнувајќи го коренот и оставете да делува во текот на ноќта. Наутро, не е потребно косата да се измие. Стилизирајте ја косата според вашата желба. Не остава траги на перницата.

Обновувачка маска за многу сува и оштетена коса 150 мл
Оваа маска ја обновува и разубавува сувата и оштетена коса. Интензивно нахранета, косата е обновена и отпорна. За јака коса мека на допир.

Збогатена со масло од јојоба со хранливи и хидратантни својства.

Плус: богата и кремаста текстура која овозможува интензивна нега.

Убавината на жената и природата
98% состојки од природно потекло
0%
0%
Силикони
Бои
Парабен
Еко туба со 25% помалку пластика од стандардната туба.

Дерматолошки тестирано

ПРИМЕНА
Нанесете ја оваа богата маска на мокра коса, откако ке ја измиете косата со шампон. Оставете да делува 5 минути, а потоа темелно измијте ја косата. Доколку дојде во контакт со очите, темелно измијте ги.

Активна билка: јојоба
Истражувачите на Cosmetique Vegetale одбраа масло од јојоба* познато и како пустинско злато поради својата сила против сушењето и заштитните својства. Формула која и овозможува на вашата коса хранливи состојки неопходни за зајакнување на косата**. Косата е еластична, сјајна и мека на допир.

*Од органско потекло
**Инструментално мерење при примена на масло + шампон + балзам во споредба со класичните Yves Rocher шампони.

 

СУВА И ОШТЕТЕНА КОСА? НИКОГАШ ПОВЕЌЕ

Нахранете ја вашата коса со масло од јојоба.

Почитувани, посакуваниот производ во овој момент не може да се нарача. Ви благодариме за разбирањето!


Бесплатна достава со нарачка поголема од 999 ден


Испорака за 48h


Подароци со нарачка


Производите се исто така достапни и во продавниците