СЕТ My precious! <3: Yves Rocher Makedonija
Ова web mesto upotrebuva kola;iwa ( cookies ). Кликнете ОВДЕ за повеќе информации. Доколку продолжите со прегледот на овој web се сложувате со користењето на колачињата.
 
Zatvori

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

 

My precious! <3

RICHE CREME НЕГА ПРОТИВ БРЧКИ ЗА БЛЕСКАВОСТ  50ml

Дневна нега за префинет изглед со 30 драгоцени масла и масло од 1000 рози.
Кожата е блескава, нахранета и регенерирана.
Нашиот единствен ланец од експерти од 1959 година одбраа 30 драгоцени масла богати со состојки против стареење во комбинација со масло од 1000 рози  кои имаат регенеративни својства*.
За да се добие 1 кг од ова масло, потребно е да се соберат повеќе од 1000 цветови од дамаск роза. Оваа блага нега длабински ја оживува блескавоста за младолик изглед на кожата.
Моментално, кожата е блескава, пријатна и мека на допир. Ден по ден, видливо е измазнта, брчките и префинетите линии се измазнети. По 1 месец, кожата има префинет изглед и сјај. Течна и нежна текстура која моментално ја осветлува кожата.
ПРИМЕНА
Нанесете ја оваа хранлива нега со осветлувачки финиш, наутро на целото лице. Да се избегнува пределот околу очите. Да не се користи на надразнета кожа. Да не се користи во случај на иритација.

Дерматолошки тестирано.

Масло од 1000 рози добиено од восок роза произведено во Grasse, Франција.

•Формула која содржи 92% состојки од природно потекло
•Рециклирачко стаклено шишенце, картон од одржливо управувани шуми.
•Без минерални масла, без парабен

*Ин витро тест

ДРАГОЦЕНО СУВО МАСЛО
Хидратизирана, блескава и неодоливо миризлива кожа.
Откријте ја за миг блескавоста на кожата!

Затворете ги очите, вдишете и вие сте полинезиска убавица.
Пвторно откријте го дејството на во ова драгоцено масло, збогатено со блескави, светликави пигменти, за кожа обвиена со сонце.

Неговата неодолива и немрсна текстура лесно се нанесува на кожата и интензивно ја навлажнува, оставајќи егзотични ноти. Вашиот тен е нагласен, а телото и косата деликатно блескаат.
Плус: фини светликави пигменти кои даваат деликатен сјај.
Билни состојки: Tahiti  MonoI
Без парабени. Без минерални масла.

Monoi
Истаржувачите на Cosmetique Vegetale® Yves Rocher го одбраа маслото MonoI од Tahiti добиено со контролирано производство. Ова масло се добива со покиснување на цветови Tiare во кокосово масло кои растат на вулканското тло на Француска Полинезија.
Дали знаевте?
Маслото MonoI од Tahiti, вистинска тајна на убавината, традиционално на полинезиски јазик значи миризливо масло.  Жителите го мачкаат своето тело и коса со овој 100% природен еликсир на убавината поради неговиот возвишен и небески мирис.

 

My precious! <3

50 нијанси златна!

Почитувани, посакуваниот производ во овој момент не може да се нарача. Ви благодариме за разбирањето!


Бесплатна достава со нарачка поголема од 999 ден


Испорака за 48h


Подароци со нарачка


Производите се исто така достапни и во продавниците