HYDRA VEGETAL ГЕЛ ЗА МИЕЊЕ ЛИЦЕ 390ml: Yves Rocher Makedonija
Ова web mesto upotrebuva kola;iwa ( cookies ). Кликнете ОВДЕ за повеќе информации. Доколку продолжите со прегледот на овој web се сложувате со користењето на колачињата.
 
Zatvori

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

HYDRA VEGETAL ГЕЛ ЗА МИЕЊЕ ЛИЦЕ 390ml            

 

ОСВЕЖУВАЧКИ ГЕЛ ЗА МИЕЊЕ  390мл

Овој исклучителен гел за чистење ги отстранува нечистотиите и трагите од make-up, за мека и чиста кожа. 

Збогатено со Едулис целуларна водичка, активатор на хидратација.
Плус: Овој исклучително свеж гел ја прави вашата кожа пријатна.

Убавината на жената & природата

93%
Состојки од природно потекло
0%
Минерални масла
Бои
Парабени

Шишенцето може да се рециклира и содржи рециклирачка пластика.

Дерматолошки и офталмолошки тестирано.

ПРИМЕНА
Нанесете секое утро и вечер на мокро лице. Нежно да се масира и убаво да се измие.

АКТИВНА БИЛКА: Едулис

Нашите истражувачи на Cosmetique Vegetale одбраа Едулис поради неговата способност  оваа билка да ја апсорбира водата и да ја задржи во листовите.

Благодарение на нејзиниот ексклузивен екстракт , Едулис целуларната водичка , активатор на хидратација овозможува: сите слоеви на кожата да се потхранети* со вода, одржливо ја блокира* и ослободува* за континуирана хидратација.
*Ин витро тестови – Патенти поднесени во Франција


СОСТОЈКИ:
AQUA/WATER/EAU•METHYLPROPANEDIOL•SODIUM LAURETH SULFATE•COCAMIDOPROPYL BETAINE•HAMAMELIS VIRGINIANA FLOWER WATER (EAU D'HAMAMELIS)•ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE (JUS D'ALOE VERA)•PEG-7 GLYCERYL COCOATE•ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER•PHENOXYETHANOL•PEG-30 GLYCERYL LAURATE•XANTHAN GUM (GOMME DE XANTHANE)•PARFUM/FRAGRANCE•SODIUM HYDROXIDE•TETRASODIUM EDTA•PANTHENOL•
 CARPOBROTUS EDULIS EXTRACT (EAU CELLULAIRE D'EDULIS)•SODIUM BENZOATE•CITRIC ACID•
 POTASSIUM SORBATE•2113v0

 

ОСВЕЖУВАЧКИ ГЕЛ ЗА МИЕЊЕ  390мл

Свежа текстура на гел кој ги отстранува нечистотиите и трагите од шминка, за мека и чиста кожа. Нанесете наутро и навечер на влажно лице.

Шифра на артиклот: 01340  -  Пакување: 390,00 мл  -  Цена за 100 мл: 135,13 ден.

20
527,00 ден.
659,00 ден.


Бесплатна достава со нарачка поголема од 999 ден


Испорака за 48h


Подароци со нарачка


Производите се исто така достапни и во продавниците