RICHE CREME БРЧКИ ОКОЛУ ОЧИ 15мл: Yves Rocher Makedonija
Ова web mesto upotrebuva kola;iwa ( cookies ). Кликнете ОВДЕ за повеќе информации. Доколку продолжите со прегледот на овој web се сложувате со користењето на колачињата.
 
Zatvori

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

RICHE CREME БРЧКИ ОКОЛУ ОЧИ 15мл            

 

Крема против брчки за пределот околу очите 15мл

Посакувате интензивно нахранети и измазнети контури околу очите? Тогаш за вас е Riche Creme за пределот околу очите

-Ден по ден, брчките се измазнети. Кожата е мека и пријатна
-Од првиот месец, вреќичките под очите се намалени.

Кремаста текстура за нега на пределот околу очите.

Плус: еко-дизајнирано шишенце
Дерматолошки и офталмолошки тестирано.
ДОКАЖАНА ЕФИКАСНОСТ
80% жени потврдија: Мојата кожа е нахранета и регенерирана.

*Испитувањата на задоволството е спроведено над 103 жени во текот на 4 недели.
Отечените вреќички под очите се намалени кај 73% жени.


ПРИМЕНА
Нанесете секое утро на пределот околу очите. Нежно масирајте со кружни движења од внатрешниот кон надворешниот агол на окото.

Активна билка: 30 драгоцени масла

Истражувачите на Cosmetique Vegetale одбраа 30 драгоцени масла со својства против стареење. Овие масла се збогатено со плус уште едно масло, масло од 1000 рози кое ја поттикнува регенерацијата на клетките*.
*Ин витро тест.

 

Крема против брчки за пределот околу очите 15мл

Крема против брчки за пределот околу очите, која ги измазнува брчкитеи отечените вреќички под очите.

Шифра на артиклот: 22888  -  Пакување: 15,00 мл  -  Цена за 100 мл: 6.480,00 ден.

30
972,00 ден.
1.389,00 ден.


Бесплатна достава со нарачка поголема од 999 ден


Испорака за 48h


Подароци со нарачка


Производите се исто така достапни и во продавниците