LIFTING VЕGЕTAL ДНЕВНА КРЕМА 50 мл: Yves Rocher Makedonija
Ова web mesto upotrebuva kola;iwa ( cookies ). Кликнете ОВДЕ за повеќе информации. Доколку продолжите со прегледот на овој web се сложувате со користењето на колачињата.
 
Zatvori

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

LIFTING VЕGЕTAL ДНЕВНА КРЕМА 50 мл            

 

LIFTING ДНЕВНА КРЕМА  50ml

По 1 месец употреба, брчките се намалени, кожата го враќа својот волумен, а контурите на лицето се редефинирани.

Убавината на жената & природат
- Дерматолошки тестирано
-Билен колаген добиен од 100% природна екстракција
-Преку 97% состојки од природно потекло
-Без минерални масла
-Веган ( производ формулиран без животински деривати )
-Стакло кое може да се рециклира
-Картонска амбалажа од одржливо управувани шуми

АКТИВНА БИЛКА: КОНЦЕНТРАТ ОД БИЛЕН КОЛАГЕН ДОБИЕН ОД ПОЛЗЕЧКО СРЕЌНИЧЕ ( Лат. AJUGA REPTANS ) – Патент пријавен во Франција

Ползечко среќниче е дива билка со многу карактеристики. Таа се шири и преживува во секакви услови.
Нашите експерти го открија нејзиниот потенцијал и го искористија концентрираниот  билен колаген кој го содржи, за да создадат единствен и патентиран концетрат кој овозможува затегнување на клетките и зајакнување на структурата на кожата ( ги затегнува клетките за 19%* и ја стимулира синтезата на еластичноста за 27%*)

* Ин витро тестови
УПОТРЕБА
Нанесете секое утро на лицето и вратот.
Соодветен за сите типови на кожа.


СОСТОЈКИ
AQUA/WATER/EAU • GLYCERIN • CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE • HYDROGENATED COCONUT OIL • METHYL GLUCOSE SESQUISTEARATE • VITIS VINIFERA (GRAPE) SEED OIL • ANTHEMIS NOBILIS FLOWER WATER • ISOPROPYL PALMITATE • OLEIC/LINOLEIC/LINOLENIC POLYGLYCERIDES • PULLULAN • BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA) BUTTER • APHLOIA THEIFORMIS LEAF EXTRACT • ACRYLATES/VINYL ISODECANOATE CROSSPOLYMER • BEHENYL ALCOHOL • PARFUM/ FRAGRANCE • CAPRYLYL GLYCOL • ALGIN • XANTHAN GUM • 1,2-HEXANEDIOL • TOCOPHERYL ACETATE • SODIUM HYDROXIDE • CAPRYLHYDROXAMIC ACID • MESEMBRYANTHEMUM CRYSTALLINUM EXTRACT • CITRIC ACID • SODIUM BENZOATE • PORPHYRIDIUM PURPUREUM EXTRACT • PROPANEDIOL • POTASSIUM SORBATE • SODIUM CITRATE • AJUGA REPTANS CELL CULTURE EXTRACT

Може да ви се допадне и...

LIFTING ДНЕВНА КРЕМА  50ml

50,00 мл
1.371,00 ден.
1.959,00 ден.
30
Ново

LIFTING НОЌНА КРЕМА 50ml

50,00 мл
1.371,00 ден.
1.959,00 ден.
30
Ново

LIFTING НЕГА ОКОЛУ ОЧИ 14ml

14,00 мл
972,00 ден.
1.389,00 ден.
30
Ново
 

LIFTING ДНЕВНА КРЕМА  50ml

Оваа хидратантна крема за лице и врат има моментален ефект на лифтинг за преобликување на контурите на лицето.

Шифра на артиклот: 29180  -  Пакување: 50,00 мл  -  Цена за 100 мл: 2.742,00 ден.

30
1.371,00 ден.
1.959,00 ден.


Бесплатна достава со нарачка поголема од 999 ден


Испорака за 48h


Подароци со нарачка


Производите се исто така достапни и во продавниците