КОСА ШАМПОН I LOVE MY PLANET 300ml: Yves Rocher Makedonija
Ова web mesto upotrebuva kola;iwa ( cookies ). Кликнете ОВДЕ за повеќе информации. Доколку продолжите со прегледот на овој web се сложувате со користењето на колачињата.
 
Zatvori

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

КОСА ШАМПОН I LOVE MY PLANET 300ml            

 

ШАМПОН  I LOVE MY PLANET 300мл

I Love My Planet шампон за блескавост за сите типови на коса. Збогатен со билни витамини и екстракт од лимон, за исклучителен сјај на косата.

Неговата ефикасна формула ја негува косата и ја прави поубава и посјајна.

Плус: Текстура која се претвара во нежна, раскошна пена, која благо ја мие косата.


Наша предност: 
-99% природни состојки
-Формула за миење од билно потекло
-Лесно биорзградлива формула без силикони
-Шишенце кое може да се рециклира и содржи 100% рециклирачка пластика
-Намалување на амбалажен отпад
-1 купен производ = 1 посадено стебло


УПОТРЕБА
Нанесете на влажна коса. Масирајте го скалпот и измијте ја косата.

Активна билка: екстракт од лимон

Шампонот I Love My Planet е збогатен со витамини и екстракт од лимон, ја прави косата сјајна и свежо мирислива.

СОСТОЈКИ
AQUA/WATER/EAU•SODIUM LAURETH SULFATE•COCAMIDOPROPYL BETAINE•GLYCERIN•PEG-7 GLYCERYL COCOATE•SODIUM CHLORIDE•SODIUM BENZOATE•CITRIC ACID•PARFUM/FRAGRANCE•
HYDROXYPROPYL GUAR HYDROXYPROPYLTRIMONIUM CHLORIDE•SALICYLIC ACID•CITRUS LIMON (LEMON) JUICE (EAU DE CITRON)•TOCOPHEROL•10177v0

 

ШАМПОН  I LOVE MY PLANET 300мл

Благ шампон збогатен со билни витамини и екстракт од лимон. За сите типови на коса.

Шифра на артиклот: 42614  -  Пакување: 300,00 мл  -  Цена за 100 мл: 89,67 ден.


Бесплатна достава со нарачка поголема од 999 ден


Испорака за 48h


Подароци со нарачка


Производите се исто така достапни и во продавниците