КОСА ШАМПОН ЗА МАСНА КОСА 300ml: Yves Rocher Makedonija
Ова web mesto upotrebuva kola;iwa ( cookies ). Кликнете ОВДЕ за повеќе информации. Доколку продолжите со прегледот на овој web се сложувате со користењето на колачињата.
 
Zatvori

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

КОСА ШАМПОН ЗА МАСНА КОСА 300ml            

 

ШАМПОН ЗА МАСНА КОСА 300мл

Овој прочистувачки шампон  со коприва го прочистува скалпот и го отстранува вишокот на себум. За чиста коса до 48 часа*

Во срцето на секоја формула интегриравме агаве за здрав скалп. Оваа единствена состојка ја поттикнува микроциркулацијата* на скалпот со што се овозможува косата да стане јака и здрава.

Плус: Текстура која овозможува лесно миење

Наша предност: 
-98% природни состојки
-Органски одгледана агаве
-Лесно биоразградлива формула без силикони
-База на чистење од билно потекло
-100% рециклирачка пластика


*Клиничкиот тест е постигнат кај 13 волонтери
**Ин витро тест
Дерматолошки тестирано

УПОТРЕБА
Нанесете на влажна коса. Масирајте го скалпот. Измијте ја косата.

Активна билка: коприва и агаве
Екстрактот од коприва е познат по своите својства на прочистување на скалпот и отстранување на вишокот на себум. Агаве е единствена активна состојка во козметиката која ја поттикнува двојната микроциркулација* на скалпот, за совршено нахранет корен и за прекрасна, зајакната коса.

СОСТОЈКИ
AQUA/WATER/EAU•AMMONIUM LAURYL SULFATE•COCAMIDOPROPYL BETAINE•SODIUM BENZOATE•PARFUM/FRAGRANCE•ZINC GLUCONATE•SODIUM CHLORIDE•GLYCERIN•CITRIC ACID•
GUAR HYDROXYPROPYLTRIMONIUM CHLORIDE•FRUCTOOLIGOSACCHARIDES•INULIN•SALICYLIC ACID•URTICA DIOICA (NETTLE) LEAF EXTRACT (EXTRAIT D'ORTIE)•POTASSIUM SORBATE•10159v0

 

ШАМПОН ЗА МАСНА КОСА 300мл

Шампон за масна коса со текстура на гел збогатен со коприва која нежно го чисти скалпот. За убава и чиста коса.

Шифра на артиклот: 56371  -  Пакување: 300,00 мл  -  Цена за 100 мл: 89,67 ден.


Бесплатна достава со нарачка поголема од 999 ден


Испорака за 48h


Подароци со нарачка


Производите се исто така достапни и во продавниците