КОСА ШАМПОН ОБНОВУВАЧКИ 300ml: Yves Rocher Makedonija
Ова web mesto upotrebuva kola;iwa ( cookies ). Кликнете ОВДЕ за повеќе информации. Доколку продолжите со прегледот на овој web се сложувате со користењето на колачињата.
 
Zatvori

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

КОСА ШАМПОН ОБНОВУВАЧКИ 300ml            

 

ШАМПОН ЗА ОБНОВУВАЊЕ НА КОСАТА  300мл

Овој шампон со масло од јојоба ја ревитализира, обновува и чисти вашата коса. Обновена, косата е поотпорна на надворешната агресија.

Во срцето на секоја формула интегриравме агаве за здрав скалп. Оваа единствена состојка ја поттикнува микроциркулацијата* на скалпот со што се овозможува косата да стане јака и здрава.

Плус: Формула без силикони и сулфати*** која овозможува апсолутно благо миење и нега на оштетената и ослабена коса.

Потврдена ефикасност: намалено кршење на косата за 92%**

Наша предност: 
-87% природни состојки
-Органски одгледана агаве
-Лесно биоразградлива формула без силикони
-База на чистење од билно потекло
-100% рециклирачка пластика


*Ин витро тест
**Инструментален тест во однос на референтен шампон
***Без сулфати
Дерматолошки тестирано

УПОТРЕБА
Нанесете на влажна коса. Масирајте го скалпот. Измијте ја косата.


Активни билки: Масло од јојоба и агаве
Масло од јојоба, познато и како пустинско злато е богато со Омега 6 и 9 масни киселини. Тие се неопходни за оштетената коса. Агаве е единствена активна состојка во козметиката која ја поттикнува двојната микроциркулација* на скалпот, за совршено нахранет корен и за прекрасна, зајакната коса.
*Ин витро тест.

СОСТОЈКИ
AQUA/WATER/EAU•DISODIUM LAURETH SULFOSUCCINATE•GLYCERIN•SODIUM LAUROAMPHOACETATE•PEG-7 GLYCERYL COCOATE•SODIUM COCOYL ISETHIONATE•
COCAMIDE MIPA•SODIUM METHYL OLEOYL TAURATE•GLYCOL DISTEARATE•DECYL GLUCOSIDE•
CITRIC ACID•SODIUM CHLORIDE•GUAR HYDROXYPROPYLTRIMONIUM CHLORIDE•
PEG-150 DISTEARATE•SIMMONDSIA CHINENSIS (JOJOBA) SEED OIL (HUILE DE JOJOBA)•SODIUM BENZOATE•CASSIA HYDROXYPROPYLTRIMONIUM CHLORIDE (GOMME CASSIA)•
PARFUM/FRAGRANCE•XANTHAN GUM (GOMME DE XANTHANE)•SALICYLIC ACID•
 FRUCTOOLIGOSACCHARIDES•INULIN•10141v0

 

ШАМПОН ЗА ОБНОВУВАЊЕ НА КОСАТА  300мл

Шампон за обновување, без силикони и без сулфати,  збогатен со масло од јојоба која интензивно ја обновува косата. Нанесете на влажна коса, масирајте го скалпот и измијте.

Шифра на артиклот: 56960  -  Пакување: 300,00 мл  -  Цена за 100 мл: 99,67 ден.


Бесплатна достава со нарачка поголема од 999 ден


Испорака за 48h


Подароци со нарачка


Производите се исто така достапни и во продавниците