КОСА ШАМПОН ЗА ВОЛУМЕН 300ml: Yves Rocher Makedonija
Ова web mesto upotrebuva kola;iwa ( cookies ). Кликнете ОВДЕ за повеќе информации. Доколку продолжите со прегледот на овој web се сложувате со користењето на колачињата.
 
Zatvori

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

КОСА ШАМПОН ЗА ВОЛУМЕН 300ml            

 

ШАМПОН ЗА ВОЛУМЕН  300мл

Овој шампон  за коса  е збогатен со семки од киноа,  за зајакната коса полна со волумен, благодарение на двојното делување:
1.Му овозможува волумен на скалпот на косата
2.Ја подигнува косата од коренот.

Во срцето на секоја формула интегриравме агаве за здрав скалп. Оваа единствена состојка ја поттикнува микроциркулацијата* на скалпот со што се овозможува косата да стане јака и здрава.

Плус: Лесна текстура која не ја отежнува косата.

Наша предност: 
-96% природни состојки
-Органски одгледана агаве
-Лесно биоразградлива формула без силикони
-База на чистење од билно потекло
-100% рециклирачка пластика

*Ин витро тест
Дерматолошки тестирано

УПОТРЕБА
Нанесете на влажна коса. Измијте ја косата.

Активни билки: киноа и агаве
Киноата е богата со минерали, витамини, масни киселини, есенцијални аминокиселини и пептиди. Агаве е единствена активна состојка во козметиката која ја поттикнува двојната микроциркулација* на скалпот, за совршено нахранет корен и за прекрасна, зајакната коса.


СОСТОЈКИ
AQUA/WATER/EAU•AMMONIUM LAURYL SULFATE•DISODIUM LAURETH SULFOSUCCINATE•
COCAMIDOPROPYL BETAINE•COCO-GLUCOSIDE•GLYCERYL OLEATE•SODIUM CHLORIDE•SODIUM BENZOATE•PARFUM/FRAGRANCE•CITRIC ACID•PANTHENOL•GUAR HYDROXYPROPYLTRIMONIUM CHLORIDE•FRUCTOOLIGOSACCHARIDES•INULIN•SALICYLIC ACID•CHENOPODIUM QUINOA SEED EXTRACT (EXTRAIT DE QUINOA)•TOCOPHEROL•BENZYL ALCOHOL•
HYDROGENATED PALM GLYCERIDES CITRATE (PALME GLYCERIDES CITRATE)•LECITHIN•
 POTASSIUM SORBATE•ASCORBYL PALMITATE•10150v0

 

ШАМПОН ЗА ВОЛУМЕН  300мл

Шампон за волумен, збогатен со квиноја која ги задебелува влакната и ги подига од коренот.

Шифра на артиклот: 58006  -  Пакување: 300,00 мл  -  Цена за 100 мл: 89,67 ден.


Бесплатна достава со нарачка поголема од 999 ден


Испорака за 48h


Подароци со нарачка


Производите се исто така достапни и во продавниците