КОСА БАЛЗАМ ЗА ВОЛУМЕН 200 ml: Yves Rocher Makedonija
Ова web mesto upotrebuva kola;iwa ( cookies ). Кликнете ОВДЕ за повеќе информации. Доколку продолжите со прегледот на овој web се сложувате со користењето на колачињата.
 
Zatvori

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

КОСА БАЛЗАМ ЗА ВОЛУМЕН 200 ml            

 

БАЛЗАМ ЗА ВОЛУМЕН НА КОСАТА  200мл

Овој балзам за коса  е збогатен со семки од киноа,  за зајакната коса полна со волумен, благодарение на двојното делување:
1.Му овозможува волумен на скалпот на косата
2.Ја подигнува косата од коренот.

Во срцето на секоја формула интегриравме агаве за здрав скалп. Оваа единствена состојка ја поттикнува микроциркулацијата* на скалпот со што се овозможува косата да стане јака и здрава.

Плус: Лесна текстура која не ја отежнува косата и може да се нанесе од коренот.

Наша предност: 
-97% природни состојки
-Органски одгледана агаве
-Лесно биоразградлива формула без силикони
-100% рециклирачка пластика

*Ин витро тест
Дерматолошки тестирано

УПОТРЕБА
Нанесете на влажна коса. Измијте ја косата.

Активни билки: киноа и агаве
Киноата е богата со минерали, витамини, масни киселини, есенцијални аминокиселини и пептиди. Агаве е единствена активна состојка во козметиката која ја поттикнува двојната микроциркулација* на скалпот, за совршено нахранет корен и за прекрасна, зајакната коса.

СОСТОЈКИ
AQUA/WATER/EAU•CETYL ALCOHOL•STEARAMIDOPROPYL DIMETHYLAMINE•STEARYL ALCOHOL•
BEHENTRIMONIUM CHLORIDE•CITRIC ACID•PRUNUS AMYGDALUS DULCIS (SWEET ALMOND) OIL (HUILE D'AMANDE DOUCE)•BENZOIC ACID•PANTHENOL•PARFUM/FRAGRANCE•ISOPROPYL ALCOHOL•FRUCTOOLIGOSACCHARIDES•INULIN•CHENOPODIUM QUINOA SEED EXTRACT (EXTRAIT DE QUINOA)•SALICYLIC ACID•BENZYL ALCOHOL•POTASSIUM SORBATE•SODIUM BENZOATE•
 10149v0

 

БАЛЗАМ ЗА ВОЛУМЕН НА КОСАТА  200мл

Балзам за волумен, збогатен со квиноја која ги задебелува влакната и ги подига од коренот.

Шифра на артиклот: 60160  -  Пакување: 200,00 мл  -  Цена за 100 мл: 134,50 ден.


Бесплатна достава со нарачка поголема од 999 ден


Испорака за 48h


Подароци со нарачка


Производите се исто така достапни и во продавниците