КОСА БАЛЗАМ ЗА ОБНОВУВАЊЕ 200 ml: Yves Rocher Makedonija
Ова web mesto upotrebuva kola;iwa ( cookies ). Кликнете ОВДЕ за повеќе информации. Доколку продолжите со прегледот на овој web се сложувате со користењето на колачињата.
 
Zatvori

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

КОСА БАЛЗАМ ЗА ОБНОВУВАЊЕ 200 ml            

 

БАЛЗАМ ЗА ОБНОВУВАЊЕ НА КОСАТА  200мл

Овој балзам со масло од јојоба ја обновува, расплетува косата и ги отстранува нечистотиите. Обновена, косата станува поотпорна.

Во срцето на секоја формула интегриравме агаве за здрав скалп. Оваа единствена состојка ја поттикнува микроциркулацијата* на скалпот со што се овозможува косата да стане јака и здрава.

Докажана ефикасност: косата е моментално нахранета +48%*

Наша предност: 
-98% природни состојки
-Органски одгледана агаве
-Лесно биоразградлива формула без силикони
-100% рециклирачка пластика
*Инструментален тест
**Ин витро тест
Дерматолошки тестирано

УПОТРЕБА
Нанесете на влажна коса. Масирајте го скалпот. Измијте ја косата.

Активни билки: Масло од јојоба и агаве
Масло од јојоба, познато и како пустинско злато е богато со Омега 6 и 9 масни киселини. Тие се неопходни за оштетената коса. Агаве е единствена активна состојка во козметиката која ја поттикнува двојната микроциркулација* на скалпот, за совршено нахранет корен и за прекрасна, зајакната коса.


СОСТОЈКИ
AQUA/WATER/EAU•STEARYL ALCOHOL•BEHENTRIMONIUM CHLORIDE•CETYL ALCOHOL•
HYDROXYPROPYL STARCH PHOSPHATE•PRUNUS AMYGDALUS DULCIS (SWEET ALMOND) OIL (HUILE D'AMANDE DOUCE)•SIMMONDSIA CHINENSIS (JOJOBA) SEED OIL (HUILE DE JOJOBA)•ISOPROPYL ALCOHOL•BENZOIC ACID•PARFUM/FRAGRANCE•GUAR HYDROXYPROPYLTRIMONIUM CHLORIDE•
FRUCTOOLIGOSACCHARIDES•INULIN•ARGININE•PANTHENOL•10142v0

 

БАЛЗАМ ЗА ОБНОВУВАЊЕ НА КОСАТА  200мл

Балзам за обновување, збогатен со масло од јојоба која интензивно ја обновува косата. Нанесете на влажна коса и измијте.

Шифра на артиклот: 61731  -  Пакување: 200,00 мл  -  Цена за 100 мл: 134,50 ден.


Бесплатна достава со нарачка поголема од 999 ден


Испорака за 48h


Подароци со нарачка


Производите се исто така достапни и во продавниците