КОСА БАЛЗАМ ЗА ОБОЕНА КОСА200 ml: Yves Rocher Makedonija
Ова web mesto upotrebuva kola;iwa ( cookies ). Кликнете ОВДЕ за повеќе информации. Доколку продолжите со прегледот на овој web се сложувате со користењето на колачињата.
 
Zatvori

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

КОСА БАЛЗАМ ЗА ОБОЕНА КОСА200 ml            

 

БАЛЗАМ ЗА ОБОЕНА КОСА  200мл

Овој млечен балзам со анти-оксидациски  својства совршено ја расплетува косата и го чува сјајот на бојата.

Во срцето на секоја формула интегриравме агаве за здрав скалп. Оваа единствена состојка ја поттикнува микроциркулацијата* на скалпот со што се овозможува косата да стане јака и здрава.

Плус: Млечна текстура која може да се нанесува од коренот. Рамно капаче кое ја олеснува употребата на производот.

Наша предност: 
-98% природни состојки
-Органски одгледана агаве
-Лесно биоразградлива формула без силикони
-100% рециклирачка пластика
*Инструментален тест
**Ин витро тест
Дерматолошки тестирано

УПОТРЕБА
Нанесете на влажна коса. Масирајте го скалпот. Измијте ја косата.

Активна билка: Acai и агаве
Пулпа acai бобинка , супер овошје богато со анти-оксидациски полифенолими, кои   ја заштитуваат бојата на косата од оксидирање ( загадување, UV ) и  не дозволуваат  бојата да избледи. Агаве е единствена активна состојка во козметиката која ја поттикнува двојната микроциркулација* на скалпот, за совршено нахранет корен и за прекрасна, зајакната коса.


СОСТОЈКИ
AQUA/WATER/EAU•STEARYL ALCOHOL•STEARAMIDOPROPYL DIMETHYLAMINE•CETYL ALCOHOL•
GLYCERIN•BEHENTRIMONIUM CHLORIDE•CITRIC ACID•PARFUM/FRAGRANCE•ETHYLHEXYL SALICYLATE•PRUNUS AMYGDALUS DULCIS (SWEET ALMOND) OIL (HUILE D'AMANDE DOUCE)•
BENZOIC ACID•PANTHENOL•FRUCTOOLIGOSACCHARIDES•INULIN•ISOPROPYL ALCOHOL•
SALICYLIC ACID•LIMONENE•EUTERPE OLERACEA FRUIT EXTRACT•ROSMARINUS OFFICINALIS (ROSEMARY) LEAF EXTRACT (EXTRAIT DE ROMARIN)•10147v0

 

БАЛЗАМ ЗА ОБОЕНА КОСА  200мл

Балзам за обоена коса збогатен со пулпа од акаи бобинка која нежно ја мие расплеткува косата и ја чува постојаноста на бојата.

Шифра на артиклот: 62967  -  Пакување: 200,00 мл  -  Цена за 100 мл: 144,50 ден.


Бесплатна достава со нарачка поголема од 999 ден


Испорака за 48h


Подароци со нарачка


Производите се исто така достапни и во продавниците