КОСА 2/1 БАЛЗАМ/МАСКА ЗА ОБНОВ. 200ml: Yves Rocher Makedonija
Ова web mesto upotrebuva kola;iwa ( cookies ). Кликнете ОВДЕ за повеќе информации. Доколку продолжите со прегледот на овој web се сложувате со користењето на колачињата.
 
Zatvori

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

КОСА 2/1 БАЛЗАМ/МАСКА ЗА ОБНОВ. 200ml            

 

2 ВО 1 БАЛЗАМ ЗА ОБНОВУВАЊЕ НА КОСАТА  200мл

Со секоја примена косата е зајакната, структурата е зајакната и 20 пати поотпорна.

Во срцето на секоја формула интегриравме агаве за здрав скалп. Оваа единствена состојка ја поттикнува микроциркулацијата* на скалпот со што се овозможува косата да стане јака и здрава.

Плус: текстура на балзам кој може да се нанесе од коренот по целата должина на косата. Може да се употребува како 2 во 1: пред или по шампонирање на сува или влажна коса.

Наша предност:
-98% состојки од природно потекло
-Агаве од органско потекло
-Лесна биоразградлива формула без силикони
-Еко туба дизајнирана со 25% помалку пластика од стандарната туба
*Ин витро тестови
**Инструментално испитување

Дерматолошки тестирано.

УПОТРЕБА
2 во 1 пред или по шампонирање
По шампонирањето, нанесете на влажна коса од коренот и оставете да делува 3 минути. Измијте ја косата.
Пред шампонирањето нанесете на сува коса. Оставете да делува 10 минути. Измијте ја косата.
Доколку дојде во контакт со очи темелно измијте

Активни билки: Масло од јојоба и агаве
Масло од јојоба, познато и како пустинско злато е богато со Омега 6 и 9 масни киселини. Тие се неопходни за оштетената коса. Агаве е единствена активна состојка во козметиката која ја поттикнува двојната микроциркулација* на скалпот, за совршено нахранет корен и за прекрасна, зајакната коса.

*Ин витро тест.

*Ин витро тестови
СОСТОЈКИ
AQUA/WATER/EAU•CETYL ALCOHOL•STEARYL ALCOHOL•HYDROXYPROPYL STARCH PHOSPHATE•
 BEHENTRIMONIUM CHLORIDE•ISOPROPYL MYRISTATE•SIMMONDSIA CHINENSIS (JOJOBA) SEED OIL (HUILE DE JOJOBA)•ISOPROPYL ALCOHOL•PANTHENOL•PARFUM/FRAGRANCE•STEARAMIDOPROPYL DIMETHYLAMINE•BENZOIC ACID•PHOSPHOLIPIDS•FRUCTOOLIGOSACCHARIDES•INULIN•
HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL (HUILE DE TOURNESOL)•CITRIC ACID•ARGININE•
BENZYL ALCOHOL•PANTOLACTONE•10143v0

 

2 ВО 1 БАЛЗАМ ЗА ОБНОВУВАЊЕ НА КОСАТА  200мл

Овој 2 во 1 балзам и маска со обновувачко масло од јојоба длабински ја обновува косата и го спречува понатамошното оштетување.

Шифра на артиклот: 64243  -  Пакување: 200,00 мл  -  Цена за 100 мл: 219,50 ден.


Бесплатна достава со нарачка поголема од 999 ден


Испорака за 48h


Подароци со нарачка


Производите се исто така достапни и во продавниците