КОСА 2/1 КРЕМА/МАСКА ХРАНЛИВА 200ml: Yves Rocher Makedonija
Ова web mesto upotrebuva kola;iwa ( cookies ). Кликнете ОВДЕ за повеќе информации. Доколку продолжите со прегледот на овој web се сложувате со користењето на колачињата.
 
Zatvori

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

КОСА 2/1 КРЕМА/МАСКА  ХРАНЛИВА 200ml            

 

2 ВО 1 ХРАНЛИВА КРЕМА И МАСКА ЗА КОСА  200мл

1.Скалпот ги има сите потребни есенцијални, хранливи состојки
2.Овие хранливи состојки се фиксираат во срцето на скалпот и се борат против сушењето на косата.

Во срцето на секоја формула интегриравме агаве за здрав скалп. Оваа единствена состојка ја поттикнува микроциркулацијата* на скалпот со што се овозможува косата да стане јака и здрава.

Плус: текстура на балзам кој може да се нанесе од коренот по целата должина на косата. Може да се употребува како 2 во 1: пред или по шампонирање на сува или влажна коса.

Наша предност:
-95% состојки од природно потекло
-Агаве од органско потекло
-Лесна биоразградлива формула без силикони
-Еко туба дизајнирана со 25% помалку пластика од стандарната туба
*Ин витро тестови
**Инструментално испитување

Дерматолошки тестирано.

УПОТРЕБА
2 во 1 пред или по шампонирање
По шампонирањето, нанесете на влажна коса од коренот и оставете да делува 3 минути. Измијте ја косата.
Пред шампонирањето нанесете на сува коса. Оставете да делува 10 минути. Измијте ја косата.
Доколку дојде во контакт со очи темелно измијте

Активни билки: Масло од авокадо и агаве

Маслото од авокадо илјадници години се користи поради есенцијалните масни киселини и  е препознатливо по своите хранливи својства и витамин Е. Ја враќа рамнотежата на косата. Агаве е единствена активна состојка во козметиката која ја поттикнува двојната микроциркулација* на скалпот, за совршено нахранет корен и за прекрасна, зајакната коса.

СОСТОЈКИ
AQUA/WATER/EAU•CETYL ALCOHOL•HYDROXYPROPYL STARCH PHOSPHATE•BEHENTRIMONIUM CHLORIDE•STEARYL ALCOHOL•COCOS NUCIFERA (COCONUT) OIL (HUILE DE NOIX DE COCO)•
ISOPROPYL MYRISTATE•PERSEA GRATISSIMA (AVOCADO) OIL (HUILE D'AVOCAT)•ISOPROPYL ALCOHOL•PANTHENOL•PARFUM/FRAGRANCE•SODIUM BENZOATE•FRUCTOOLIGOSACCHARIDES•
INULIN•CITRIC ACID•BENZYL ALCOHOL•LIMONENE•10153v0

 

2 ВО 1 ХРАНЛИВА КРЕМА И МАСКА ЗА КОСА  200мл

Оваа 2 во 1 крема и маска со масло од авокадо е богата со есенцијални масни киселини кои ја обновуваат и одржуваат рамнотежата на липидите на косата.

Шифра на артиклот: 66034  -  Пакување: 200,00 мл  -  Цена за 100 мл: 219,50 ден.


Бесплатна достава со нарачка поголема од 999 ден


Испорака за 48h


Подароци со нарачка


Производите се исто така достапни и во продавниците