КОСА ШАМПОН ПРОТИВ ОПАЃАЊЕ 300ml: Yves Rocher Makedonija
Ова web mesto upotrebuva kola;iwa ( cookies ). Кликнете ОВДЕ за повеќе информации. Доколку продолжите со прегледот на овој web се сложувате со користењето на колачињата.
 
Zatvori

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

КОСА ШАМПОН ПРОТИВ ОПАЃАЊЕ 300ml            

 

СТИМУЛИРАЧКИ ШАМПОН ПРОТИВ ОПАЃАЊЕ НА КОСАТА  300мл

Стимулирачки шампон со бела лупина кој нежно ја чисти косата, ја зацврстува и го забавува механизмот на опаѓање на косата*.
Во срцето на секоја формула интегриравме агаве за здрав скалп. Оваа единствена состојка ја поттикнува микроциркулацијата* на скалпот со што се овозможува косата да стане јака и здрава.

Плус: Лесна свежа текстура која овозможува нежно миење

Наша предност: 
-98% природни состојки
-База на чистење од билно потекло
-Лесно биоразградлива формула без силикони
-Органски одгледана агаве
-100% рециклирачка пластика
*Инструментален  тест на употреба на стимулирачки шампон + стимулирачки балзам + 1 - месечен третман против опаѓање на косата во период од 3 месеци.
**Ин витро тест
Дерматолошки тестирано

УПОТРЕБА
Нанесете на влажна коса, лесно масирајте го скалпот и стимулирајте го 2 минути. Добро измијте ја косата.

Активна билка: Бела лупина  & агаве
Екстрактот од бела лупина делува на два начина: ја  стимулира микроциркулацијата на скалпот и ја намалува активноста на 5-алфа редуктази, одговорни за опаѓањето на косата.  Агаве е единствена активна состојка во козметиката која ја поттикнува двојната микроциркулација* на скалпот, за совршено нахранет корен и за прекрасна, зајакната коса.
*Ин витро тест

СОСТОЈКИ
AQUA/WATER/EAU•AMMONIUM LAURYL SULFATE•GLYCOL DISTEARATE•COCAMIDOPROPYL BETAINE•LAURYL GLUCOSIDE•SODIUM BENZOATE•PARFUM/FRAGRANCE•CITRIC ACID•
PANTHENOL•CASSIA HYDROXYPROPYLTRIMONIUM CHLORIDE (GOMME CASSIA)•
GUAR HYDROXYPROPYLTRIMONIUM CHLORIDE•FRUCTOOLIGOSACCHARIDES•INULIN•
HYDROLYZED LUPINE PROTEIN (LUPINE PROTEIN HYDROLISE)•STEARIC ACID•LIMONENE•
SALICYLIC ACID•LINALOOL•PANTOLACTONE•1,2-HEXANEDIOL•CAPRYLYL GLYCOL•10166v0

 

СТИМУЛИРАЧКИ ШАМПОН ПРОТИВ ОПАЃАЊЕ НА КОСАТА  300мл

Стимулирачки шампон против опаѓање збогатен со бела лупина која ги зацврстува влакната.

Шифра на артиклот: 67390  -  Пакување: 300,00 мл  -  Цена за 100 мл: 109,67 ден.


Бесплатна достава со нарачка поголема од 999 ден


Испорака за 48h


Подароци со нарачка


Производите се исто така достапни и во продавниците