КОСА ОБНОВ. ТЕРМО ЗАШТИТЕН СЕРУМ 100ml: Yves Rocher Makedonija
Ова web mesto upotrebuva kola;iwa ( cookies ). Кликнете ОВДЕ за повеќе информации. Доколку продолжите со прегледот на овој web се сложувате со користењето на колачињата.
 
Zatvori

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

КОСА ОБНОВ. ТЕРМО ЗАШТИТЕН СЕРУМ 100ml            

 

ОБНОВУВАЧКИ ТЕРМО ЗАШТИТЕН СЕРУМ ЗА КОСА 100ml

Ова е неопходен производ против оштетување на косата предизвикана од уредите за обликување на коса.
Во срцето на секоја формула интегриравме агаве за здрав скалп. Оваа единствена состојка ја поттикнува микроциркулацијата* на скалпот со што се овозможува косата да стане јака и здрава.
Плус: немасна текстура без силикони.

Наша предност: 
- 98% природни состојки
- Органски одгледана агаве
- Лесно биоразградлива формула без силикони
- Шишенце кое може да се рециклира и содржи рециклирачка пластика

*Ин витро тест
**Инструментален тест
Дерматолошки тестирано

УПОТРЕБА
Нанесете на сува или мокра коса. Да не се мие.

Активни билки: Масло од јојоба и агаве
Масло од јојоба, познато и како пустинско злато е богато со Омега 6 и 9 масни киселини. Тие се неопходни за оштетената коса. Агаве е единствена активна состојка во козметиката која ја поттикнува двојната микроциркулација* на скалпот, за совршено нахранет корен и за прекрасна, зајакната коса.

*Ин витро тест

СОСТОЈКИ
AQUA/WATER/EAU•BEHENTRIMONIUM CHLORIDE•ISOPROPYL MYRISTATE•STEARYL ALCOHOL•
CETYL ALCOHOL•SIMMONDSIA CHINENSIS (JOJOBA) SEED OIL (HUILE DE JOJOBA)•
PARFUM/FRAGRANCE•ISOPROPYL ALCOHOL•SODIUM BENZOATE•FRUCTOOLIGOSACCHARIDES•
INULIN•CITRIC ACID•PANTHENOL•HYDROLYZED HIBISCUS ESCULENTUS EXTRACT (EXTRAIT D'HIBISCUS HYDROLISE)•BENZYL ALCOHOL•DEXTRIN•10144v0

 

ОБНОВУВАЧКИ ТЕРМО ЗАШТИТЕН СЕРУМ ЗА КОСА 100ml

Овој обновувачки серум со масло од јојоба ја зајакнува косата и го намалува нејзиното кршење. Има термо заштитно делување до 230 С**.

Шифра на артиклот: 69541  -  Пакување: 100,00 мл  -  Цена за 100 мл: 439,00 ден.


Бесплатна достава со нарачка поголема од 999 ден


Испорака за 48h


Подароци со нарачка


Производите се исто така достапни и во продавниците