КОСА ХРАНЛИВА КРЕМА 150ml: Yves Rocher Makedonija
Ова web mesto upotrebuva kola;iwa ( cookies ). Кликнете ОВДЕ за повеќе информации. Доколку продолжите со прегледот на овој web се сложувате со користењето на колачињата.
 
Zatvori

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

КОСА ХРАНЛИВА КРЕМА 150ml            

 

ХРАНЛИВА ДНЕВНА НЕГА ЗА КОСА  150ml

Во срцето на секоја формула интегриравме агаве за здрав скалп. Оваа единствена состојка ја поттикнува микроциркулацијата* на скалпот со што се овозможува косата да стане јака и здрава.

Плус: 24 часа хранлива нега без да ја отежнува и измасти** косата

Наша предност: 
-98% природни состојки
-Органски одгледана агаве
-Лесно биоразградлива формула без силикони
-Еко туба дизајнирана со 25% помалку пластика од стандардната туба
-
*Ин витро тест
**Инструментален тест
Дерматолошки тестирано

УПОТРЕБА
Нанесете на целата должина на косата и врвовите. Може да се користи на сува или мокра коса. Без да се мие.

Активни билки: Масло од авокадо и агаве
Маслото од авокадо илјадници години се користи поради есенцијалните масни киселини и  е препознатливо по своите хранливи својства и витамин Е. Ја враќа рамнотежата на косата. Агаве е единствена активна состојка во козметиката која ја поттикнува двојната микроциркулација* на скалпот, за совршено нахранет корен и за прекрасна, зајакната коса.

СОСТОЈКИ
AQUA/WATER/EAU•DICAPRYLYL CARBONATE•PROPYLENE GLYCOL.•C13-15 ALKANE•CETEARYL ALCOHOL•COCOS NUCIFERA (COCONUT) OIL (HUILE DE NOIX DE COCO)•PERSEA GRATISSIMA (AVOCADO) OIL (HUILE D'AVOCAT)•CETEARYL GLUCOSIDE•MANNAN•PANTHENOL•SODIUM BENZOATE•PARFUM/FRAGRANCE•FRUCTOOLIGOSACCHARIDES•INULIN•XANTHAN GUM (GOMME DE XANTHANE)•CITRIC ACID•SALICYLIC ACID•BENZYL ALCOHOL•LIMONENE•TOCOPHEROL•10184v0

 

ХРАНЛИВА ДНЕВНА НЕГА ЗА КОСА  150ml

Оваа дневна крема со масло од авокадо збогатено со масни киселини и овозможува на кожата да ја врати рамнотежата на липидите во текот на 24 часа.

Шифра на артиклот: 75508  -  Пакување: 150,00 мл  -  Цена за 100 мл: 346,00 ден.


Бесплатна достава со нарачка поголема од 999 ден


Испорака за 48h


Подароци со нарачка


Производите се исто така достапни и во продавниците