КОСА БАЛЗАМ ДЕТОКС 200ml: Yves Rocher Makedonija
Ова web mesto upotrebuva kola;iwa ( cookies ). Кликнете ОВДЕ за повеќе информации. Доколку продолжите со прегледот на овој web се сложувате со користењето на колачињата.
 
Zatvori

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

КОСА БАЛЗАМ ДЕТОКС 200ml            

 

DETOX  БАЛЗАМ ЗА КОСА  200мл

Овој балзам за детоксикација на коса со екстракт од моринга семки совршено ја расплетува косата и ја заштитува од загадувањето на околината. 
Во срцето на секоја формула интегриравме агаве сируп. Оваа единствена активна состојка ја зголемува микроциркулацијата* на скалпот со што се овозможува косата да стане јака и убава.
 Ефикасност: делува како штит од загадувањата на околината
Плус: Лесна текстура без силикон која не ја отежнува косата.

Наша предност: 
-98% природни состојки
-Екстракт од семки од моринга добиен од 100% природен процес на екстракција
-Лесно биоразградлива формула без силикони
-Органски одгледана агаве
-100% рециклирачка пластика
*Ин витро тест
Дерматолошки тестирано

УПОТРЕБА
 
Нанесете на мокра коса, по шампонирањето. Темелно да се измие. Доколку дојде во допир со очите темелно да ги измиете.


Активна билка: Моринга & агаве
Семките од Моринга се богати со протеини и имаат својства на прочистување. Благодарение на нивниот состав богат со пептиди, ја штитат косата од нечистотии. Агаве е единствена активна состојка во козметиката која ја поттикнува двојната микроциркулација* на скалпот, за совршено нахранет корен и за прекрасна, зајакната коса.


СОСТОЈКИ
AQUA/WATER/EAU•CETEARYL ALCOHOL•CETYL ALCOHOL•STEARAMIDOPROPYL DIMETHYLAMINE•
BEHENTRIMONIUM CHLORIDE•CETEARETH-33•MACADAMIA INTEGRIFOLIA SEED OIL (HUILE DE MACADAMIA)•DICAPRYLYL CARBONATE•PARFUM/FRAGRANCE•PANTHENOL•CITRIC ACID•BENZOIC ACID•ISOPROPYL ALCOHOL•INULIN•FRUCTOOLIGOSACCHARIDES•TOCOPHERYL ACETATE•
ETHYLHEXYL SALICYLATE•SALICYLIC ACID•LIMONENE•BENZYL ALCOHOL•MORINGA PTERYGOSPERMA/OLEIFERA SEED EXTRACT (EXTRAIT DE GRAINES DE MORINGA)•MALTODEXTRIN•
TOCOPHEROL•692v0

 

DETOX  БАЛЗАМ ЗА КОСА  200мл

Detox балзам збогатен со екстракт од моринга семки кој совршено ја расплетува косата и делува како штит против нечистотиите.

Шифра на артиклот: 76470  -  Пакување: 200,00 мл  -  Цена за 100 мл: 144,50 ден.


Бесплатна достава со нарачка поголема од 999 ден


Испорака за 48h


Подароци со нарачка


Производите се исто така достапни и во продавниците