КОСА ШАМПОН ЗА РАСПЛЕТКУВАЊЕ 300ml: Yves Rocher Makedonija
Ова web mesto upotrebuva kola;iwa ( cookies ). Кликнете ОВДЕ за повеќе информации. Доколку продолжите со прегледот на овој web се сложувате со користењето на колачињата.
 
Zatvori

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

КОСА ШАМПОН ЗА РАСПЛЕТКУВАЊЕ 300ml            

 

БЛАГ ШАМПОН ЗА КОСА HAMAMELIS 300ml

Во срцето на секоја формула интегриравме агаве за здрав скалп. Оваа единствена состојка ја поттикнува микроциркулацијата* на скалпот со што се овозможува косата да стане јака и здрава.

Плус: Лесна текстура соодветна за секојдневна примена

Ефикасност: косата е мека и лесно се расчешлува

Наша предност: 
-96% природни состојки
-Органски одгледана агаве
-Лесно биоразградлива формула без силикони
-База на чистење од билно потекло
-100% рециклирачка пластика

*Ин витро тест
Дерматолошки тестирано


УПОТРЕБА
Нанесете на влажна коса. Масирајте го скалпот. Измијте ја косата.

Активна билка: Хамамелис & сируп од агаве
Хамамелисот ја регулира иритацијата на скалпот.

Агаве е единствена активна состојка во козметиката која ја поттикнува двојната микроциркулација* на скалпот, за совршено нахранет корен и за прекрасна, зајакната коса.

*Ин витро тест


СОСТОЈКИ
AQUA/WATER/EAU•AMMONIUM LAURYL SULFATE•GLYCERIN•DECYL GLUCOSIDE•COCAMIDOPROPYL BETAINE•CAPRYLYL/CAPRYL GLUCOSIDE•PARFUM/FRAGRANCE•
COCO-GLUCOSIDE•GLYCERYL OLEATE•SODIUM BENZOATE•SODIUM CHLORIDE•CITRIC ACID•
GUAR HYDROXYPROPYLTRIMONIUM CHLORIDE•ALCOHOL•FRUCTOOLIGOSACCHARIDES•
INULIN•SALICYLIC ACID•HAMAMELIS VIRGINIANA (WITCH HAZEL) LEAF EXTRACT (EXTRAIT DE FEUILLES D'HAMAMELIS)•TOCOPHEROL•HYDROGENATED PALM GLYCERIDES CITRATE (PALME GLYCERIDES CITRATE)•LECITHIN•10154v0

 

БЛАГ ШАМПОН ЗА КОСА HAMAMELIS 300ml

Овој благ шампон од хамамелис, ја регулира иритацијата на скалпот и совршено ја расплетува косата.

Шифра на артиклот: 91359  -  Пакување: 300,00 мл  -  Цена за 100 мл: 89,67 ден.


Бесплатна достава со нарачка поголема од 999 ден


Испорака за 48h


Подароци со нарачка


Производите се исто така достапни и во продавниците