@EDT MONOI DE TAHITI: Yves Rocher Makedonija
Ова web mesto upotrebuva kola;iwa ( cookies ). Кликнете ОВДЕ за повеќе информации. Доколку продолжите со прегледот на овој web се сложувате со користењето на колачињата.
 
Zatvori

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

@EDT MONOI DE TAHITI            

 

Тоалетна вода Eau Des Vahines 100мл

Сензуалниот, тропски мирис на оваа тоалетна вода нека ве одведе на рајските плажи. Цветовите на полинезиска гарденија и ylang-ylang почиваат на база на ванила, како бакнеж со тропските ветрови. 

Плус: сензуален мирис.
Без парабен.

MONOI
Monoi се добива од цветот од од Tiare ( вид гарденија ) во масло од кокос кои се одгледуваат исклучително во Француска Полинезија.

Дале сте знаеле?
Monoi, вистинската тајна на убавината на Vahines традиционално на Полинезиски значи " миризливо масло ". Тахичаните го мачкале своето тело и коса со ова 100 % природно билно масло поради неговиот прекрасен, рајски мирис.

Билни состојки: Масло од кокос и екстракт од Tiare цветови.

 

Тоалетна вода Eau Des Vahines 100мл

Мирисот на годишниот одмор во шишенце.

Шифра на артиклот: 13408  -  Пакување: 100,00 мл  -  Цена за 100 мл: 1.349,00 ден.


Бесплатна достава со нарачка поголема од 999 ден


Испорака за 48h


Подароци со нарачка


Производите се исто така достапни и во продавниците