MONOI DE TAHITI СУВО МАСЛО 125 ml: Yves Rocher Makedonija
Ова web mesto upotrebuva kola;iwa ( cookies ). Кликнете ОВДЕ за повеќе информации. Доколку продолжите со прегледот на овој web се сложувате со користењето на колачињата.
 
Zatvori

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

MONOI DE TAHITI СУВО МАСЛО 125 ml            

 

Суво масло

Уживајте во егзотичниот мирис на сувото масло.
Затворете ги очите, вдишете вие сте на одмор. Откријте ги својствата на сувото масло Monoi de Tahiti и егзотичниот мирис. Нанесете мала количина на телото и почувствувајте како текстурата се соединува со кожата. Кожата е мека и еластична, интензивно хидрирана, а вашиот тен е нагласен. Вашата кожа е сјајна и прекрасно мирислива.
Плус: текстура која се соединува со кожата
Билни состојки: Монои масло од тахити.
Без минерални масла и парабен.
ЗАБЕЛЕЖАНА ЕФИКАСНОСТ
Личности кои го тестирале сувото масло:
100%* мека кожа и нагласен тен
96%* мека и свиленкаста кожа
93%* сензуална и пријатна текстура
*Лична проценка од 27 личности по 3 недели примена, под дерматолошки надзор.
MonoI
Истаржувачите на Cosmetique Vegetale® Yves Rocher го одбраа маслото MonoI од Tahiti добиено со контролирано производство. Ова масло се добива со покиснување на цветови Tiare во кокосово масло кои растат на вулканското тло на Француска Полинезија.

Дали знаевте?
Маслото MonoI од Tahiti, вистинска тајна на убавината, традиционално на полинезиски јазик значи миризливо масло.  Жителите го мачкаат своето тело и коса со овој 100% природен еликсир на убавината поради неговиот возвишен и небески мирис.

 

Суво масло

Интензивно хидрирана и неодоливо мирислива кожа!

Шифра на артиклот: 28561  -  Пакување: 125,00 мл  -  Цена за 100 мл: 527,20 ден.


Бесплатна достава со нарачка поголема од 999 ден


Испорака за 48h


Подароци со нарачка


Производите се исто така достапни и во продавниците